O značce MARAKA

IMG_20210221_090958(1)

Jak to začalo:

Jmenuji se Jana Horáčková a šití je můj "kůň" z kterého se nějak nenápadně stalo živobytí. Už od dětství jsem obdivně sledovala babičku u šicího stroje. A ty barevné špulky, knoflíky, nitě, patentky, cvrkot stroje...ach. No a po pár letech jsem došla jsem  k názoru, že to nemůže být těžké a pustila se do prvního díla - pyžama. Ještě teď vidím ten jemný vzor, něžné kvítí na bílé. Pravda, dvakrát jsem v té svěrací kazajce, co jsem spíchla podle oka, spala a poté romantická košilka skončila na dně skříně.

Svatebním darem jsem dostala od babičky šicí stroj a už to zas jelo. Nejprve jsem oblékla byt, děti a poté i sebe. A u toho už zůstalo. Jenže děti vyrostly a já moc chtěla šít, ale co? Živit se šitím vypadalo v té době jako nesmysl, na tržnicích vedla vietnamská móda a na děti se kupovalo v "sekáčích". Uběhlo pár let, kdy jsem louskala Burdy a šila pokus-omyl.

Jak to pokračovalo?

V roce 2013 jsem si v Jičíně otevřela obchod s oblečením od španělské značky. Z dnešního pohledu to byl určitě risk. Na menším městě se ovšem nápadité a pestrobarevné oblečení zákaznicím líbilo a do mého obchodu se rády vracely. Uspořádala jsem první módní přehlídku a to DÍKY velké pomoci rodiny, kamarádek a známých. Přehlídky jsme pak opakovaly dvakrát ročně.

Zákaznice začaly poptávat handmade výrobky a na můj stroj se už nějaký čas prášilo. Opět se opakoval nápad z dětství. To nemůže být těžké, ušiju kabelku. Tak jsem ušila první kabelku. Dalších deset nepovedených leželo ve skříni. Ale ta jedna povedená se  v regálu téměř neohřála a našla si svou zákaznici. To mě povzbudilo a absolvovala jsem kurzy, na kterých jsem objevila tajemství šití kabelek a peněženek.

Kabelky jsem představila i na módní přehlídce. Měly velký úspěch ( tzn. - všechny prodány!) a oficiálně tedy vzniká značka Máme rádi kabelky, později zkráceně Maraka.152805159_1809382859224379_1278445743985337795_nZákaznice si sami začaly říkat, co by v krámku ještě rády viděly - pohodlné sukně, šaty, tuniky. V roce 2015 na módní přehlídku už dámy mohly obdivovat i mnou navrhované a ušité oblečení.

 

 

Krize:

V roce 2016 začaly prodeje španělské značky nepříjemně klesat. Blížila se také módní přehlídka a já už jsem byla v situaci, kdy jsem skoro neměla finance na nákup látek, benzín, nájem. I tak se módní přehlídka uskutečnila a zákaznice byly nadšené. O oblečení "maraka" byl větší zájem, než o konkurenci.  Rok to byl ovšem krušný a tak jsem se rozhodla spolupráci se zahraniční značkou ukončit a jít vlastní cestou - věnovat se  pouze mé značce Maraka.

Značka MARAKA

Od roku 2017 už mám obchodě jen mé výrobky. Mému koníčku, který přerost v živnost, padl za oběť skoro celý byt. Jen teď nevím, jestli mám dílnu v bytě nebo byt v dílně.  Oblečení a doplňky šiji v malých sériích, každý kousek je originální, což moje zákaznice oceňují.

Jana Horáčková

majitelka firmy

designérka

švadlena

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení