O značce MARAKA

Vítejte v mém malém ráji pohodlné módy pro ženy! Najdete zde jedinečné kousky šité s láskou a důrazem na pohodlí. Každý kus je navržen tak, aby se nositelka cítila nejen stylově, ale i maximálně pohodlně. Můj malý krámek v Jičíně je plný barevné módy a úsměvů. Přijďte si vybrat kousek, který nejen osvěží váš šatník, ale i váš den. Pohodlná móda, která oslovuje srdce!

IMG_20210221_090958(1)

Jak to začalo:

Jmenuji se Jana Horáčková a šití je můj "kůň" z kterého se nějak nenápadně stalo živobytí. Už od dětství jsem obdivně sledovala babičku u šicího stroje. A ty barevné špulky, knoflíky, nitě, patentky, cvrkot stroje...ach. No a po pár letech jsem došla jsem  k názoru, že to nemůže být těžké a pustila se do prvního díla - pyžama. Ještě teď vidím ten jemný vzor, něžné kvítí na bílé. Pravda, dvakrát jsem v té svěrací kazajce, co jsem spíchla podle oka, spala a poté romantická košilka skončila na dně skříně.

Na Hotelové škole v Poděbradech jsem dokonce začala chodit do kroužku šití, ale pak jsem měla jiné pubertální starosti :).

Svatebním darem jsem dostala od babičky šicí stroj a už to zas jelo. Nejprve jsem oblékla byt, děti a poté i sebe. A u toho už zůstalo. Jenže děti vyrostly a já moc chtěla šít, ale co? Živit se šitím vypadalo v té době jako nesmysl, na tržnicích vedla vietnamská móda a na děti se kupovalo v "sekáčích". Uběhlo pár let, kdy jsem louskala Burdy a šila pokus-omyl.

Jak to pokračovalo?

V roce 2013 jsem si v Jičíně otevřela obchod s oblečením od španělské značky. Z dnešního pohledu to byl určitě risk. Na menším městě se ovšem nápadité a pestrobarevné oblečení zákaznicím líbilo a do mého obchodu se rády vracely. Uspořádala jsem první módní přehlídku a to DÍKY velké pomoci rodiny, kamarádek a známých. Přehlídky jsme pak opakovali dvakrát ročně.

 

Zákaznice začaly poptávat handmade výrobky a na můj stroj se už nějaký čas prášilo. Opět se opakoval nápad z dětství. To nemůže být těžké, ušiju kabelku. Tak jsem ušila první kabelku. Dalších deset nepovedených leželo ve skříni. Ale ta jedna povedená se  v regálu téměř neohřála a našla si svou zákaznici. To mě povzbudilo a absolvovala jsem kurzy, na kterých jsem objevila tajemství šití kabelek a peněženek

Krize:

V roce 2016 začaly prodeje španělské značky nepříjemně klesat. Blížila se také módní přehlídka a já už jsem byla v situaci, kdy jsem skoro neměla finance na nákup látek, benzínu, nájmu. I tak se módní přehlídka uskutečnila a zákaznice byly nadšené. O oblečení "maraka" byl větší zájem, než o konkurenční smash.  Rok to byl ovšem krušný a tak jsem se rozhodla spolupráci se zahraniční značkou ukončit a jít vlastní cestou - věnovat se  pouze mé značce maraka.

Značka MARAKA

Od roku 2017 už mám obchodě jen mé výrobky. Mému koníčku, který přerostl v živnost, padl za oběť skoro celý byt. Jen teď nevím, jestli mám dílnu v bytě nebo byt v dílně.  Oblečení a doplňky šiji v malých sériích, každý kousek je originální, což moje zákaznice oceňují. Jsem šťastná, že se vrací, že oceňují ruční práci a malou regionální firmu, díky moc.

Život není jen o šití, můžete mrknou na blog o mém cestování bez cestovek, na kole nebo s dětmi: ZDE,

Jana Horáčková

majitelka firmy

designérka

švadlena